Public Relations News Website

امروز

جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

آزاد اندیشی راهکاری در جهت تمدن سازی اسلامی و رشد علم و تولید فناوری و فرهنگ

 

فکر کنید، بگویید، بنویسید، در مجامعِ خودتان منعکس کنید، آن کرسی‌های آزاداندیشی را که من 100 بار ‌ـ‌با کم و زیادش‌ـ تأکید کرده‌ام راه بیندازید و این‌ها را هی آنجا بگویید. این می‌شود یک فضا. وقتی یک فضای گفتمانی به وجود آمد، همه در آن فضا فکر می‌کنند، همه در آن فضا جهت‌گیری پیدا می‌کنند، همه در آن فضا کار می‌کنند. آزاداندیشی در جامعه‌ی ما یک شعار مظلوم است. تا گفته می‌شود آزاداندیشی، عده‌ای فوری خیال می‌کنند که بناست همه‌‌ی بنیان‌های اصیل در هم شکسته شود و آن‌ها چون به آن بنیان‌ها دلبسته‌اند، می‌ترسند. عده‌ای دیگر هم تلقی می‌کنند که با آزاداندیشی باید این بنیان‌ها شکسته شود. هر 2 گروه به آزاداندیشی ‌ـ‌که شرطِ لازم برای رشد فرهنگ و علم است‌ـ ظلم می‌کنند (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از نخبگان و برگزیدگان علمی، 13 مهر 1390).

 

در عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق کیفی کرسیهای آزاداندیشی، مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه اقدام به برگزاری سلسه جلسات کرسی های آزاد اندیشی نموده است. در همین راستا بر آنیم که روز دوشنبه 30 خردادماه 1401 کرسی آزاد اندیشی با عنوان "بررسی پوشش در دانشگاه های غرب" را برگزار نماییم..

 

کارگاه مذکور ویژه اساتید دانشگاه و به شیوه گفتگوی متقابل و همراه با پرسش و پاسخ خواهد بود لذا متقاضیان در دو گروه فعال و ناظر می توانند برای شرکت در این سلسله کرسیها ثبت نام نمایند.

 

گروه فعال: گروه مشارکت کننده در اظهارنظر و بحث و گفتگو

 

گروه ناظر: گروه استماع کننده مباحث بدون اظهارنظر

 

علاقمندان به شرکت در این محفل گفتگو بایستی نسبت به ثبت نام با درج مشخصات صرفاً از طریق ارسال پیام با اپلیکیشن های پیام رسان تا ساعت 24 تاریخ 29 خرداد ماه 1401 اقدام نمایند.

 

یادآوری:

 

- ثبت نام در هر کرسی آزاداندیشی مجزا بوده و حضور و صدور گواهی منوط به ثبت نام و نیز تایید ثبت نام خواهد بود، ضمناً به دلیل ارسال لینک حضور لطفاً فقط از طریق واتس آپ با شماره ۰۹۳۶۹۷۶۸۹۰۳ (سرکار خانم اسماعیلی) اقدام نموده و از ارسال پیامک و طُرُق دیگر خودداری فرمائید.

 

- علاقمندانی که در گروه فعال ثبت نام می نمایند بایستی نسبت به موضوع جلسه و مبحث مورد گفتگو اشرافیت داشته و در نوبت ثبت نامی وارد مباحث شوند، در غیر این صورت فعالیت آنها کان لم یکن خواهد شد.

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir