Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) اولین نشست دورهمی صاحبان و فعالان صنایع خلاق و نوآور و پیش رویداد افتتاحیه خانه خلاق و نوآوری رویش بیست و یکم مهرماه 1401 با حضور دکتر زنوزی ریاست مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه و دکتر رضاپناه مدیر خانه خلاق و نوآوری رویش در پردیس دانشگاهی ارومیه برگزار شد.

در ابتدای این نشست که در آن صاحبان و فعالان صنایع خلاق و نوآور در رده­های مختلف سنی و در شاخه ­های متعدد معماری، مجمسه سازی، صنایع دستی، مدریت مالی، گردشگری، هنرهای تجسمی، طراحی دوخت، صنایع غذایی بومی، عروسک سازی، تولید انیمیشن و سرگرمی­ های کودکان، گرافیک، تولید محتوا در شبکه­ های اجتماعی و... به همراه کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه­ ای، معاونت امور زنان و خانواده استانداری و اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی گرد هم آمده بودند، دکتر زنوزی ضمن بیان نقش و اهمیت خلاقیت و نوآوری در توسعه کارآفرینی، مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه را معرفی نمود.

مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه از سال 1382 با ایجاد مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات شروع به کار کرده است و بیش از 120 شرکت رشد یافته و موفق در این مرکز پرورش یافته‌اند. از سال 1395 با افزودن دفتر کارآفرینی، وظیفه فرهنگ‌سازی، آموزش و توانمند سازی جوانان برای کارآفرینی نیز به این مجموعه اضافه شده و در سال 1398 با ارائه طرح توسعه مجموعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی دانشگاه، ایجاد مرکز نوآوری در دستور کار دانشگاه ارومیه قرار گرفته است. شایان ذکر است این مرکز با مرمت و بازسازی ساختمان قدیمی (که بخشهایی از آن بیش از صد سال قدمت دارند) در پردیش شهر واقع می­باشد.

پس از آن ضمن بیان جایگاه هنر و صنایع خلاق، رسالت و اهداف خانه خلاق و نوآوری رویش مطرح شد. خانه خلاق، فضایی فیزیکی یا مجازی است که به طور پایدار از کارآفرینان خلاق و افراد پشتیبانی می­کند تا مشاغل آنها در کنار هم و با همکاری یکدیگر رونق بگیرد. این مراکز فضایی برای حمایت از شبکه­سازی، توسعه مشاغل، تعامل جامعه در بخش­های خلاق، فرهنگی و فناوری می­باشند.

خانه خلاق و نوآوری رویش با مجوز توسعه ستاد نرم و صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه به عنوان اولین و تنها خانه خلاق و نوآوری استان آذربایجان غربی در حال حاضر، در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی نظیر صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، تولید محتوای صوتی و تصویری، پی نمایی (کمیک استریپ)، علوم انسانی و فناوری های نرم،  بازی، اسباب بازی و سرگرمی، یادگیری الکترونیکی - آموزش، تبلیغات و بازاریابی،  طراحی، معماری، نوآوری اجتماعی، انیمیشن و فیلم، بازی های ویدیویی و موبایل، کتاب، چاپ و نشر، هنرهای تجسمی و نمایشی، کسب و کارهای دیجیتال، طراحی تجهیزات توانبخشی، واقعیت افزوده، مجازی، ترکیبی، مد و پوشاک، ورزش و تندرستی در جهت  حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های نوپا در راستای مسیر دستیابی به موفقیت در فضایی بیش از 700 متر مربع شامل فضای اشتراکی کسب و کار، کلاس آموزشی، اتاق جلسات، اتاق استراحت، فضای فریلنسری، واحدهای مستقل برای استقرار هسته‌های خلاق، کافی شاپ و .... فعالیت می­نماید.

 پس از معرفی خانه خلاق و نوآوری رویش، تمامی مدعوین به ارائه نظرات و پرسش و پاسخ در خصوص پیشبرد اهداف این مرکز به صورت شفاهی  و همچنین در قالب تکمیل پرسشنامه نظرسنجی پرداختند.

در بخش دوم نشست صاحبان و فعالان صنایع خلاق و نوآور، کارگاه آموزشی TRIZ با استقبال و جلب توجه بالای حضار توسط دکتر مصطفی امانی از مربیان و مدرسین حوزه خلاقیت و کارآفرینی برگزار شد.

در انتهای نشست، مدعوین ضمن ایجاد شبکه سازی با یکدیگر در راستای توسعه اهداف خانه خلاق و نوآوری، به بازدید از مرکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه و فضاهای مربوط به خانه خلاق و نوآوری رویش پرداختند.

 

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir