Public Relations News Website

امروز

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲

همزمان با سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین و با حضور دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزات علوم تحقیقات و فناوری ساختمان مراکز رشد، نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه در بنایی با قدمتی بیش از 150 سال، بعد از مرمت و مقام سازی در راستای تکمیل زیست بوم نوآوری و ایفای نقش راهبری این اکوسیستم در محل پردیس شهر دانشگاه ارومیه افتتاح شد. 

دکتر خیرالدین در این آیین ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این مرکز، گفت: دانشگاه ها باید به سمت ایجاد پردیس های علم و فناوری پیش بروند. در دانشگاه ارومیه نیز ظرفیت خوبی در جهت ایجاد این پردیس در محل سایت داخل شهر این دانشگاه وجود دارد و با افتتاح این مرکز در این مکان مقدمات تاسیس آن ایجاد شد. 

وی افزود: ما در وزارت علوم نیز از ایجاد پردیس های علم و فناوری در دانشگاه ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار حمایت می کنیم. 

دکتر علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه در حاشیه این آیین گفت: از سال 1398 پروژه مقام سازی و مرمت این ساختمان با زیربنای 2500 مترمربع با رعایت اصول مهندسی ساختمان آغاز و از پاییز سال گذشته با رفع برخی موانع و تامین اعتبار این عملیات تسریع گردید و هم اکنون بعد از افتتاح، آماده استفاده فناوران و کارآفرینان تحت عنوان مراکز رشد، نوآوری و کارآفرینی قرار می گیرد. 

رئیس دانشگاه ارومیه بیان نمود: ساختمان مرکز نوآوری شامل فضاهای ستادی و فضای اشتراکی کسب و کار برای فعالیت سه مجموعه نوآوری با مشارکت شتاب دهنده‌ها، خانه خلاق با مشارکت مجری بخش خصوصی و استودیوی استارت‌آپ (statrup studio) و همچنین اتاق های مشاوره و کلاس، اتاق جلسات مشترک برای واحدهای فناور مستقر و مجموعه تولید محتوای مجازی است.

وی افزود: همچنین برخی فضاها بصورت چند منظوره در زمان های مختلف، ازجمله برگزاری سمینارها و رویدادهای کارآفرینی و نمایشگاه های عرضه فناوری استفاده خواهد شد. 

رئیس دانشگاه ارومیه در پایان گفت: تشکیل پردیس علم و فناوری از جمله برنامه های آتی دانشگاه ارومیه در راستای توسعه فناوری و ایجاد اشتغال دانش بنیان است.

در زیر گزارش این افتتاح را مشاهده نمایید:

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir