Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

با حضور مهندس یاسررهبردین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی، دکتر علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه و دکتر پورمحمد معاون اجرایی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، بهره برداری از اولین ایستگاه لرزه نگاری باند پهن ارومیه و مرکز پایش زمین لرزه دردانشگاه ارومیه آغاز شد.
مهندس یاسر رهبردین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی در این آیین ضمن اشاره به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه ها در حل مشکلات استان، گفت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از استان های زلزله خیز کشور است، ضرورت بحث اطلاع رسانی به موقع و پایش آنلاین داده های مرتبط به وقوع زلزله ها بسیار ضروری است. از این رو پیرو دستور استاندارمحترم آذربایجان غربی و پیگیری های دانشگاه ارومیه و همکاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و با تامین اعتباری که صورت گرفت ایستگاه لرزه نگاری در ارومیه احداث و مرکز پایش لرزه نگاری استان نیز امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه نیز در اینباره گفت: گروه های عمران و زمین شناسی دانشگاه ارومیه طی چندین سال پیگیر تاسیس مرکز لرزه نگاری در دانشگاه بودند که سالهای قبل نتیجه بخش نبود. منتهی از چند ماه گذشته از طریق معاونت پزوهشی و فناوری دانشگاه ارومیه پیگیری ها از سر گرفته شد و نهایتا با حمایت های اقای معتمدیان استاندارمحترم آذربایجان غربی و حضور دکتر پورمحمد معاون اجرایی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و با هزینه کرد حدود سی میلیارد ریال طی دو ماه این امر عملیاتی شد.
دکتر پورمحمد معاون اجرایی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران هم در این مراسم ضمن تاکید بر این نکته که پایش اطلاعات لرزه نگاری در سطح کشور وظیفه ملی این موسسه است، بیان نمود: در استان آذربایجان غربی با هدف رصد بهتره لرزه های استان و اعلام آمادگی دانشگاه ارومیه، استانداری آذربایجان غربی و همچنین حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان توانستیم اولین ایستگاه باند پهن شهرستان ارومیه و همچنین مرکز پایش لرزه نگاری را در این استان فعال کنیم.
وی افزود: استان آذربایجان غربی هم اکنون دارای دو ایستگاه دائم و سه ایستگاه موقت لرزه نگاری است که امیدواریم با حمایت های استانی این ایستگاه ها را نیز به حالت دائمی ارتقا و تعداد ایستگاه های لرزه نگاری استان را افزایش دهیم.
در ادامه این مراسم مهندس یاسر رهبردین از مرکز تحقیقات مدیریت بحران و مهندسی زیرساخت دانشگاه ارومیه نیز بازدید نمود.

گزارش صدا و سیما از این مراسم:

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir