Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
 

دکتر قاسم عابدینی معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در نشست با مدیران و اساتید منتخب دانشگاه ارومیه، به منظور تبیین برنامه راهبردی تحول در آموزش عالی کشور، گفت: تطبیق آمایش سرزمینی و آمایش اموزش عالی اساس علم نافع است و ما در سند تحول این امر را لحاظ کردیم.
دکتر عمو عابدینی در این نشست ضمن اشاره به سابقه تاریخی ایران در تمدن سازی،‌ گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، محور های اصلی توسعه کشور جوانان و علم هستند که همین ها زمینه تمدن سازی است. ما نیز در برنامه راهبردی تحول آموزش عالی کشور این موارد را محور قرار دادیم. چون معتقدیم دانشگاه ها نقش مهمی در تمدن سازی دارند.
معاون آموزشی وزیر علوم در ادامه با اشاره به این نکته که دانشگاه ها قوه عاقله جامعه هستند،‌ بیان نمود: باید بیش از پیش به دانشگاه ها توجه شود. دانشگاه ها نیز باید برنامه ها و پایان نامه های خود را نیاز محور کنند. دانشگاه ها باید در جامعه نقش آفرین و نفع رسان باشند. بر همین اساس ماموریت های دانشگاه طبق طرح تحول آموزش عالی، نیاز محور منطقه است.
وی افزود:‌ دانشگاه ها باید حکمت محور بشوند. حکمت به معنی خیر کثیر. دانشگاه ها باید حکیم تربیت نمایند. دانشجویی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شود باید در مسیر توسعه کشور گام بردارد.
معاون وزیر علوم افزود:‌ رشته های جدیدی که در دانشگاه ها تاسیس می شوند باید در مسیر ایجاد اشتغال دانشجو باشد. دانشگاه ها باید به فکر حمایت از دانشجویانی که در حین تحصیل خانواده تشکیل داده اند نیز باشد و از آنها حمایت کند.
دکتر عابدینی در پایان گفت: جریان تحولی کاملا روشن است. ما از مسیری که در آموزش عالی هست به مسیر جدید چرخش ایجاد می کنیم.
در ابتدای این جلسه دکتر علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه نیز گزارشی از وضعیت و پتانسیل های دانشگاه ارومیه و همچنین اقدامات شاخص یک ساله این دانشگاه از زمان استقرار دولت سیزدهم بیان نمود.

در زیر گزارش صدا و سیما از سفر دکتر عموعابدینی به ارومیه را مشاهده نمایید:

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir