Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

دکتر احمد علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه ۹ مرداد در نشست هم اندیشی اساتید و پژوهشگران دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی آذربایجان غربی که به میزبانی دانشگاه برگزار شد با اشاره به اینکه در مدیریت جدید دانشگاه به ارتباط صنعت و جامعه با دانشگاه توجه شده و در این خصوص قراردادهایی نیز منعقد شده است، تصریح کرد: برای دست یابی به توسعه و پیشرفت باید ارتباط صنعت و جامعه و دانشگاه افزایش یابد.

رئیس دانشگاه ارومیه بیان نمود: هدف از انعقاد قراردادهای پژوهشی دستیابی به رسالت اصلی دانشگاه که همان حل مسائل و مشکلات جامعه است می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه امروزه باید صنعت و دانشگاه به هم احساس نیاز داشته باشند، گفت:در کنار توجه به حل مشکلات جامعه هدف از ارتباط صنعت و دانشگاه، کسب درآمد پایدار برای دانشگاه ها و درآمدزایی است.

رئیس دانشگاه ارومیه افزود: امروزه باید  وابستگی دانشگاه ها به بودجه دولت کم شود و دانشگاه ها تا می توانند باید وابستگی به بودجه دولتی را کاهش دهند، بنابراین دانشگاه ها باید ثروت تولید کنند، واین بدون ارتباط دانشگاه و صنعت محقق نخواهد شد.

دانشگاه بزرگترین تولید کننده امنیت در تمامی سطوح است

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این نشست هم اندیشی گفت: دانشگاه می تواند یک تحول بنیادین در جامعه ایجاد کند و نقش ویژه ای در حوزه امنیت فردی دارد.

سردار رحیم جهانبخش افزود: براساس مفاهیم علمی سطوح مختلف فردی، اجتماعی، داخلی، ملی و بین المللی برای امنیت تعریف شده و دانشگاه بزرگترین تولید کننده امنیت در تمامی سطوح است.

وی اظهار کرد: پیچیدگی جوامع امروز یک گستره وسیعی از کنش ها و واکنش ها در سطح دنیا ایجاد کرده که فقط دانشگاه‌ها می توانند با ایجاد خط مشی هایی این کنش هارا کنترل کنند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها وارد سازمان نظام وظیفه می شوند، خاطرنشان کرد:  یکی از کمک های اساسی در جامعه برای پلیس ، گروه های مرجع مثبت هستند که در جامعه بسیار تاثیر گذار هستند و اساتید و دانشگاهیان جزء این گروه هستند که نیروی انتظامی به شدت به همکاری با این گروه درجهت تولید امنیت پایدار نیازمند است.

وی با اشاره به ارتباط صنعت با دانشگاه به ویژه صنعت دفاعی خاطر نشان کرد: با ارتباط دانشگاه با صنعت دفاعی می‌توان بسیاری از مشکلات این حوزه را حل کرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: ساخت پنل های خورشیدی جهت تامین برق پاسگاه های مرزی استان، تولید جلیقه های ضد گلوله سبک، کیت تشخیص شیشه از جمله مواردی است که می توان توسط دانشگاهیان استان تولید شود.

وی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب اولین توصیه رهبر انقلاب، توصیه به علم است، افزود: عمده دغدغه ما در حوزه انسجام اجتماعی است که این نیز در محافل علمی و دانشگاهی قابل حل است.

در ادامه این نشست اساتید و پژوهشگران دانشگاه های ارومیه هر یک راه کارهای همکاری دانشگاه ارومیه با فرمانده انتظامی استان را بیان نمودند/

همچنین در حاشیه این دیدار فرمانده انتظامی استان از آزمایشگاه مرکزی و موزه و تالار افتخارات دانشگاه ارومیه بازدید نمود. 

 

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir