Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

نخستین رویداد بین‌المللی فتح پرچم شهر ارومیه با نام Urmia CTF به میزبانی انجمن‌های علمی-دانشجویی مهندسی کامپیوتر دانشگاه‌های ارومیه و صنعتی ارومیه و با مدیریت و هماهنگ سازی مرکز آپای دانشگاه ارومیه از ظهر روز شنبه، یازدهم شهریورماه سال 1402 آغاز شده و به مدت 2 روز ادامه خواهد داشت.

طبق اعلام دکتر میرسامان تاجبخش از اعضای هیئت علمی دانشکده برق، کامپیوتر و فناوری‌های پیشرفته‌ی دانشگاه ارومیه و سرپرست تیم برگزاری این دوره از مسابقات، تا به این لحظه بیش از 450 نفر از اقصی نقاط جهان برای رقابت در این مسابقه اعلام آمادگی کرده‌اند.

مسابقات فتح پرچم، یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین مسابقات دانشگاهی در زمینه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات محسوب می شوند که در آن دانشجویان در کنار متخصصان حوزه‌ی امنیت سایبری و سایر علاقمندان در قالب تیم‌های مجزا و یا به‌صورتِ فردی طی مانورهای شبیه‌سازی‌شده هک و نفوذی به مقابله با یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات مجموعه‌ای از سوالات طبقه‌بندی‌شده به صورت مجازی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت‌های آن‌ها در محورهای مختلفی اعم از: امنیت صفحات وب، شبکه، رمزنگاری، پنهان‌نگاری، کشف و خنثی‌سازی آسیب‌پذیری‌ها و مهندسی معکوس و... مورد ارزیابی قرار گیرد.

لازم به ذکر است که تیم برگزاری این دوره از مسابقات برای طرح سوالات و چالش‌ها، از المان‌های گوناگون فرهنگی و تاریخی شهر ارومیه الهام گرفته تا ضمن ادای احترام به شاخصه‌های فرهنگیِ شهر ارومیه همچون دریاچه‌ی ارومیه و... شمار بیشتری از مخاطبان بین‌المللی را با ظرفیت‌های علمی و فرهنگی استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه آشنا کند.

از تمامی علاقمندان دعوت می‌شود تا جهت کسب طلاعات بیشتر درباره‌ی این رویداد، به آدرس زیر مراجعه کنند:
https://uctf.ir/

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir