Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

رئیس دانشگاه ارومیه گفت: برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌الملل در ایران گام مهمی برای دانشگاه ارومیه است تا در سال ۱۴۰۴ المپیاد دانشجویان سراسر کشور را میزبانی کنیم.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه ارومیه، دکتر احمد علیجانپور در گفت و گو با کمیته روابط عمومی اولین جشنواره بازی‌های بومی محلی دانشجویان بین‌المللی در ایران گفت: این دوره جشنواره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های کشور برای اولین بار به میزبانی دانشگاه ارومیه  طی روزهای ۲۷ تا ۳۰ شهریور در حال برگزاریست و از حدود ۲۰ دانشگاه پذیرش داشته‌ایم.
وی با اشاره برگزاری این جشنواره در ۵ رشته ورزشی افزود: اشائه فرهنگ و بازی‌های بومی و محلی ایران به دیگر کشورها از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رقابت‌هاست.
رئیس دانشگاه ارومیه درخصوص تاثیر میزبانی بر این مرکز آموزشی اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره‌ای گام موثری در تحقق دیپلماسی علمی و ارائه توانمندی‌های استان آذربایجان‌غربی، شهر ارومیه و دانشگاه ارومیه بخصوص در جذب دانشجویان بین‌المللی دارد بطوریکه این دانشگاه در بحث دیپلماسی علمی و جذب دانشجویان بین الملل موفقیت‌های کم نظیری را در ۲ سال اخیر کسب کرده و موفق به دریافت جایزه ثریا شده است.
دکتر علیجانپور ادامه داد: این جشنواره، پتانسیل مهمی برای دانشگاه ارومیه خواهدداشت و مقدمه ای برای اجرای برنامه‌های بین‌المللی برای این مرکز علمی است و ما را برای میزبانی المپیاد دانشجویان سراسر کشور در سال ۱۴۰۴ آماده می‌کند.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir