Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

آیین تجلیل از اساتید منتخب دانشگاه ارومیه با حضور دکتر ابراهیمی معاون استاندار آذربایجان غربی، دکتر احمد علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه و جمع کثیری از اعضاء هیات علمی دانشگاه ارومیه در سالن شهید حسن باقری برگزار شد.

دکتر علیجانپور رئیس دانشگاه ارومیه در این مراسم ضمن تبریک هفته معلم و دهه سرآمدی آموزش به اساتید دانشگاه، گفت: تحقق موارد مهمی همچون دانشگاه تمدن ساز، دانشگاه حکمت بنیان و مرجعیت علمی و پژوهشی دانشگاه ها بدون توجه به مقوله آموزش امکان پذیر نیست . اگر می خواهیم به اهداف بلند مدت در دانشگاه ها دست یابیم، باید به مقوله آموزش توجه ویژه داشته باشیم. حتی نتایج پژوهش های دانشگاهی نیز باید در خدمت آموزش باشد.

رئیس دانشگاه ارومیه در ادامه با اشاره به دیدار اخیر دانشگاهیان با مقام معظم رهبری، افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار،  تربیت عالم، تولید علم و جهت دادن به این دو مقوله را سه وظیفه اصلی دانشگاه عنوان کردند.

دکتر علیجانپور افزود: ما در زمینه تولید علم و عالم در این سالها در دانشگاه ها اقدامات خوبی انجام داده ایم. اما در زمینه جهت دار کردن این تولیدات باید تلاش بیشتری انجام دهیم.

رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به اتفاقات و اقدامات خوبی که در یک سال گذشته در دانشگاه ارومیه انجام شده است، گفت: عملکرد حوزه های مختلف دانشگاه ارومیه بسیار خوب ارزیابی شده و دانشگاه علاوه بر اینکه در سطح استانی، ملی و بین المللی مورد توجه قرار گرفته، توانسته است با دانشگاه های بزرگ در یک رده قرار گیرد.

دکتر علیجانپور با اشاره به فعالیت های حوزه آموزش دانشگاه ارومیه، اظهار نمود: در یک سال گذشته در زمینه ارتقای کیفیت آموزش اقدامات خوبی انجام داده و بودجه مناسبی در اختیار دانشکده ها برای این امر اختصاص داده ایم تا بازدیدهای علمی، کارآموزی، کارورزی و شاگرد پروری در دانشکده ها انجام گیرد. همچنین در زمینه آموزش های مهارت محور نیز فعالیت ها  و دوره های بسیاری ویژه دانشجویان صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های پژوهشی دانشگاه ارومیه، نیز گفت: در حوزه معاونت پژوهش و فناوری نیز روند بسیار خوبی را در پیش گرفته ایم. به طوریکه نتیجه این فعالیت های پژوهشی و ارتباط با صنعت دانشگاه، افزایش مبلغ قراردادهای ارتباط با صنعت دانشگاه ارومیه از مبلغ 3 میلیارد و چهارصد میلیون تومان در سال 1400 به مبلغ 22 میلیارد تومان در سال 1402 شده است. این قراردادها هم مشکلات صنعت و جامعه را حل نموده و هم در بین اساتید و دانشجویان انگیزه و امید مضاعف ایجاد نموده است.

دکتر علیجانپور با اشاره به دیگر فعالیت های حوزه پژوهشی گفت: در روزهای پایانی سال گذشته نیز توانستیم مجوز ایجاد پردیس علم و فناوری دانشگاه را اخذ نماییم. این خود اقدام مبارکی است که در کل کشور حدود 10 دانشگاه توانسته اند این مجوز را اخذ کنند.

رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به فعالیت های فرهنگی نیز گفت: در حوزه فرهنگی نیز شاهد افزایش کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سال 1402 بودیم. به طوریکه طبق گزارش سامانه «فرنما» تعداد فعالیت های فرهنگی دانشگاه از رقم 424  مورد در سال 1401 به رقم 1181 رسیده است که این نیز حاصل زحمات همکاران حوزه فرهنگی اجتماعی دانشگاه و همچنین اساتید، یاوران علمی و دانشجویان است. همچنین جشنواره های خوبی در حوزه فرهنگی ورزشی اجرا نموده ایم. از جمله جشنواره بازی های بومی محلی دانشجویان بین الملل در ایران.

رئیس دانشگاه ارومیه به فعالیت های شاخص حوزه پشتیبانی و فنی دانشگاه نیز اشاره و تصریح نمود: بعد از کرونا شاهد این بودیم که بسیاری از ساختمان ها و سراهای دانشجویی دچار مشکل شده  که با یک اقدام جهادی و انقلابی همکاران حوزه پشتیبانی و عمرانی دانشگاه، این ساختمان ها دوباره مورد بهره برداری قرار گرفتند.

وی افزود: در حوزه ساماندهی آب و برق پردیس نازلوی دانشگاه ارومیه نیز یک مگا پروژه در دانشگاه در حال اجرا است. فاز اول این پروژه در زمان دکتر حب نقی مورد بهره برداری قرار گرفت و فازهای دوم و سوم آن در این دوره در حال اجرا است که بعد از بهره برداری نهایی از این پروژه آب شرب و آب مصرفی سایر بخش ها از هم جدا خواهد شد که در نوع خود این اقدام یک اقدام کم نظیر در سطح دانشگاه های کشور است.

دکتر علیجانپور اضافه نمود: پروژه خوابگاه متاهلین دانشگاه ارومیه که از چند ماه گذشته پروژه ساخت آن آغاز شده است، با پیشرفت چهل درصدی روبه رو است و ان شالله امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه ارومیه در ادامه گزارش فعالیت های دانشگاه ارومیه در یک سال گذشته به حوزه امور دانشجویی اشاره نموده  و گفت: در یک سال گذشته در بخش امور دانشجویی نیز اقدامات شاخص و خوبی در حوزه های خوابگاه ها، رستوران ها، مراکز مشاوره و درمانی و وام های دانشجویی صورت گرفته است به طوری که در این حوزه ها دانشگاه ارومیه رتبه چهار کشوری را کسب نموده است.

دکتر علیجانپور به حوزه مالی دانشگاه نیز اشاره ای داشت. وی در این خصوص گفت: ما سعی کرده ایم در مدیریت بودجه با تدبیر پیش برویم و بودجه را جایی که نیاز است و جزو امورات زیربنایی دانشگاه است، تخصیص دهیم. همچنین الحمدالله در این سه سال و در گذر از یک سال به سال دیگر با تراز مثبت مالی گذر کرده ایم.

وی افزود: با تلاش تمامی همکاران دانشگاه، درآمد اختصاصی دانشگاه نیز با پیشرفت چشم گیری مواجه شده است. که از این درآمد نیز برای امورات زیربنایی هزینه نموده ایم.

رئیس دانشگاه ارومیه در حوزه فعالیت های مرتبط با مرجعیت و دیپلماسی علمی دانشگاه ارومیه نیز گفت: روند جذب و ساماندهی دانشجویان بین المللی، برنامه ریزی و اجرای همایش های بین المللی، اجرای طرح های مشترک بین المللی و سایر اقدمات و همکاری های بین المللی دانشگاه ارومیه در سال 1402 به صورت چشم گیری رشد داشته است.

دکتر علیجانپور اضافه نمود: نتیجه تمامی این تلاش ها و زحمات همکاران باعث شده است که رتبه و جایگاه دانشگاه ارومیه در نظام های مختلف رتبه بندی بین المللی از جمله تایمز، شانگهای، ISC، وبومتریکس، گرین متریک و... ارتقای چشم گیری داشته باشد.

وی افزود: تمامی این موفقیت ها  توسط مدیریت روابط عمومی و تیم این مدیریت به صورت خوبی انعکاس یافته به طوری که دانشگاه ارومیه امروز در صدر اخبار و محافل قرار دارد.

رئیس دانشگاه ارومیه در ادامه صحبت های خود از حمایت های همه جانبه استاندار آذربایجان غربی از دانشگاه ارومیه نیز تقدیر و تشکر نمود.

دکتر علیجانپور در پایان صحبت های خود به سند برنامه راهبردی پنج ساله دوم دانشگاه ارومیه نیز اشاره نموده و گفت: ارزیابی ما این است که تا امروز طبق برنامه پیش رفته ایم و سعی خواهیم نمود در سال پیش رو  نیز همین روند را با رفع برخی کاستی ها ادامه دهیم تا بتوانیم به اهداف برنامه پنج ساله دوم دانشگاه دست یابیم.

 

آقای ابراهیمی معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته معلم و بر اهمیت و ارزش جایگاه استادی تاکید نمود.

معاون استاندار آذربایجان غربی در ادامه گزارشی از اقدامات دولت سیزدهم در استان آذربایجان غربی ارائه نموده و گفت: موفقیت هایی که در این دولت به دست آمده است با تکیه بر توان و ظرفیت نیروی های توانمند داخلی است.

وی با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین افزود: در طول چهل و پنج سال دوران پرافتخار انقلاب اسلامی اقدامات بسیار خوبی در کشور انجام شده است که این موارد باید برای نسل جوان تبیین شود. یکی از موثرترین افرادی که می توانند در این زمینه شبهات جوانان را پاسخ داده و موفقیت های کشور را تبیین کنند، اساتید گرامی هستند.

 

حجت الاسلام و المسلیمن کیومرزی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در این مراسم با اشاره به آیات و احادیث ائمه اطهار (ع) بر جایگاه و نقش پراهمیت اساتید در تربیت نسل جوان تاکید نمود.

دکتر چهرگانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه سخنران پایانی این مراسم بود.

دکتر چهرگانی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های آموزشی دانشگاه، نکاتی در زمینه ارتقای کیفیت آموزشی دانشگاه نیز بیان نمود.

پخش کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد جایگاه اساتید، پخش کلییپ پیام دکتر عموعابدینی معاون آموزشی وزارت علوم، پخش کلیپی از افتخارات دانشگاه ارومیه در یک سال گذشته و همچنین اجرای گروه تواشیح دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان این مراسم از اعضای هیات علمی منتخب دانشگاه ارومیه شامل 16 نفر به عنوان سرآمد آموزشی، 16 نفر سرآمد پژوهشی، 16 نفر سرآمد فرهنگی، 1 نفر از اساتید جوان و  همچنین معاونین آموزشی و پژوهشی و مشاورین فرهنگی منتخب دانشکده ها دانشگاه ارومیه با اهدای لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir