Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

اولین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان غربی بیست و هفتم آبان ماه با حضور نمایندگان ادارات و سازمان در سالن شورای پردیس شهر دانشگاه ارومیه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه و رییس ستاد کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان غربی، ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان و تبریک هفته بسیج گفت: همگان بر این اعتقاد، راسخ، هستیم که منزلت و مقام شهیدان والاست و آنها همواره منبع فیض و برکت پروردگار هستند و ما باید تلاش کنیم که فرهنگ شهادت که منبعث از مکتب اسلام و دین ماست تبدیل به فرهنگی زنده و پویا در بین جوانان و به خصوص دانشجویان شود.


وی ادامه داد: هر ساله در دانشگاه ها، یادواره ای ویژه دانشجویان شهید همان دانشگاه برگزار می گردید که امسال در شیوه ای ابتکاری، شهیدان دانشجو با توجه به استانی که در آن متولد و بزرگ شده اند بزرگ داشته می شوند.


دکتر حب نقی با اشاره به سخنان رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) تصریح نمود: به تعبیر امام، خون بر شمشیر پیروز است و انقلاب اسلامی با این اعتقاد و با حضور مردم بسیجی ایران پیروز شد و نگذاشتند حتی یک وجب از خاک ایران به دست بیگانگان بیفتد و امروز ملت های منطقه نیز به این دیدگاه روی آورده و سعی در حرکت به سمت عزت و استقلال دارند.


رییس دانشگاه ارومیه هم چنین از تجلیل از پدران و مادران شهداء در کنگره شهدای دانشجوی استان و تشییع و تدفین دو شهید گمنام در محیط دانشگاه خبر داد و گفت: ما باید در پی آن باشیم که ارتباطی سازنده بین جوانان و شهیدان برقرار نماییم که این ارتباط، دانشجویان را با ریشه هایشان آشنا نموده و آنان را به فطرت پاک خدایی شان برمی گرداند.


دکتر حب نقی با اعلام وجود نزدیک به 100 دانشجوی شهید در استان آذربایجان غربی، از کلیه سازمان ها، ادارت و نهاد های استانی جهت برپایی هر چه باشکوه تر کنگره،دعوت به همکاری نمود.


گفتنی است: نماینده بسیج دانشجویی استان به عنوان دبیر کنگره، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، شهرداری، صدا و سیما، دانشگاه های علوم پزشکی، فرهنگیان، صنعتی، پیام نور و ... از سخنگویان این جلسه بودند. 

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir