Public Relations News Website

امروز

چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳
 

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری: ایران رتبه هفدهم تولید علم در دنیا و مقام اول منطقه و کشورهای تولیدکننده نفت (اپک) را به خود اختصاص داده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور مهراد در جلسه گردهمایی اعضای هیأت علمی دانشگاه که بعدازظهر دیروز 4 آذر، در سالن اجتماعات دانشکده علوم برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: مجموعه آموزش عالی کشور و سیاستمداران این عرصه، پس از 8 سال جنگ تحمیلی، توجه ویژه ای به توسعه علمی کشور معطوف نمودند که نتیجه این تلاش، اختصاص 4/4 جمعیت کشور به قشر دانشجو و 70 هزار عضو هیأت علمی در مقاطع مختلف تحصیلی است که موتور محرکه علمی کشور هستند و باعث آفرینش اختراعات و نوآوری ها، نظریه پردازی و تولیدات علمی هستند.


وی ادامه داد: ایران پس از جنگ، از نظر تربیت دانشجو، کارهای بزرگ، مهم و ماندگار در زمینه پژوهش و فناوری انجام داده و با تمام تلاش ها، توانسته رتبه هفدهم تولید علم در دنیا و مقام اول منطقه و کشورهای تولیدکننده نفت(اپک) را به خود اختصاص دهد و تمامی جهان و بخصوص نظام های استنادی که تولیدات علم کشورها را رصد می نمایند اعتراف می کنند که رشد علم در ایران حیرت آور بوده است.


مهراد افزود: از فعالیت های پژوهشی ایران می توان به تأسیس 1327 انجمن علمی، 154 قطب علمی، 34 پارک علم و فناوری و 1377 مجلات پژوهشی، 630 مرکز پژوهشی و 153 مرکز رشد در کشور اشاره نمود.


وی با اشاره به اینکه مقالات علمی، سبب ساز وجود نوآوری و فنآوری جامعه می گردند تصریح نمود: من به عنوان متخصص علم سنجی، با شناختی که از توسعه علمی کشور دارم با صراحت اعلام می کنم که به استقبال جامعه در نزدیک شدن صنایع و خدمات به دانشگاه نیاز داریم و این نیاز، امر مهمی است که از مقام معظم رهبری گرفته تا سطوح پایین تر آن را دنبال نموده و بر آن تاکید دارند.


رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی و سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) بر اساس آمار موجود در آن پایگاه، دکتر محمدرضا ارسلان بد عضو هیأت علمی گروه اقتصاد کشاورزی و پروفسور فاطمه مدرسی عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی را به ترتیب پراستنادترین و پر تالیف ترین استاد دانشگاه ارومیه اعلام نمود.


گفتنی است: دانشگاه ارومیه هم اکنون، دارای مرکز علم سنجی می باشد که تولیدات علم دانشگاه ارومیه و رتبه بندی و استناد مقالات و کتب و نشریات و ارزیابی همه اساتید دانشگاه ارومیه را نشان می دهد.

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir