Public Relations News Website

امروز

یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری: ایران رتبه هفدهم تولید علم در دنیا و مقام اول منطقه و کشورهای تولیدکننده نفت (اپک) را به خود اختصاص داده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، پروفسور مهراد در جلسه گردهمایی اعضای هیأت علمی دانشگاه که بعدازظهر دیروز 4 آذر، در سالن اجتماعات دانشکده علوم برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: مجموعه آموزش عالی کشور و سیاستمداران این عرصه، پس از 8 سال جنگ تحمیلی، توجه ویژه ای به توسعه علمی کشور معطوف نمودند که نتیجه این تلاش، اختصاص 4/4 جمعیت کشور به قشر دانشجو و 70 هزار عضو هیأت علمی در مقاطع مختلف تحصیلی است که موتور محرکه علمی کشور هستند و باعث آفرینش اختراعات و نوآوری ها، نظریه پردازی و تولیدات علمی هستند.


وی ادامه داد: ایران پس از جنگ، از نظر تربیت دانشجو، کارهای بزرگ، مهم و ماندگار در زمینه پژوهش و فناوری انجام داده و با تمام تلاش ها، توانسته رتبه هفدهم تولید علم در دنیا و مقام اول منطقه و کشورهای تولیدکننده نفت(اپک) را به خود اختصاص دهد و تمامی جهان و بخصوص نظام های استنادی که تولیدات علم کشورها را رصد می نمایند اعتراف می کنند که رشد علم در ایران حیرت آور بوده است.


مهراد افزود: از فعالیت های پژوهشی ایران می توان به تأسیس 1327 انجمن علمی، 154 قطب علمی، 34 پارک علم و فناوری و 1377 مجلات پژوهشی، 630 مرکز پژوهشی و 153 مرکز رشد در کشور اشاره نمود.


وی با اشاره به اینکه مقالات علمی، سبب ساز وجود نوآوری و فنآوری جامعه می گردند تصریح نمود: من به عنوان متخصص علم سنجی، با شناختی که از توسعه علمی کشور دارم با صراحت اعلام می کنم که به استقبال جامعه در نزدیک شدن صنایع و خدمات به دانشگاه نیاز داریم و این نیاز، امر مهمی است که از مقام معظم رهبری گرفته تا سطوح پایین تر آن را دنبال نموده و بر آن تاکید دارند.


رییس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی و سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) بر اساس آمار موجود در آن پایگاه، دکتر محمدرضا ارسلان بد عضو هیأت علمی گروه اقتصاد کشاورزی و پروفسور فاطمه مدرسی عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی را به ترتیب پراستنادترین و پر تالیف ترین استاد دانشگاه ارومیه اعلام نمود.


گفتنی است: دانشگاه ارومیه هم اکنون، دارای مرکز علم سنجی می باشد که تولیدات علم دانشگاه ارومیه و رتبه بندی و استناد مقالات و کتب و نشریات و ارزیابی همه اساتید دانشگاه ارومیه را نشان می دهد.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir