Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

مراسم سومین سالگرد تأسیس پردیس دانشگاهی دانشگاه ارومیه همزمان با هفته پژوهش و فناوری و با حضور استاندار برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، استاندار آذربایجان غربی در این نشست که در سالن اجتماعات پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه با حضور معاونین سیاسی، امنیتی و امور عمرانی استاندار، رئیس دانشگاه ارومیه، نمایندگان شهر ارومیه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی این دانشگاه برگزار شد، گفت: احیای دریاچه ارومیه و توسعه و آبادانی استان، نیازمند مشارکت و عزم مردم و همچنين مدیریت جهادی تمام مدیران و مسئولان استان است که با استفاده از ظرفيت سازمان های مردم نهاد و همكاری تنگاتنگ متخصصين، مردم و تلاش مضاعف مدیران دستگاه های اجرایی، شاهد تحقق این خواسته خواهیم بود.


مهندس سعادت افزود: دریاچه ارومیه باید احیاء شود و این برنامه استراتژیک دولت یازدهم و مورد تاکید ویژه ریاست محترم جمهور است ضمن اینکه در کنار اجرای برنامه های نجات بخش درياچه اروميه بايد از فرصت به وجود آمده برای توجه به مسائل علمی در زمينه های گوناگون به ويژه توسعه آبیاری نوين، بیشترین بهره را ببریم.


مقام عالی استان با اشاره به سفر دكتر بهادری معاون امور عمرانی استاندار به کشور ترکیه و حضور در شهر قونیه برای بازديد از شيوه های نوين كشاورزی در اين منطقه ادامه داد: استان قونیه به لحاظ اقلیمی و جغرافیایی بسیار شبیه استان آذربایجان غربی است ولی با وجود اين شباهت، استان ما در ميزان تولید محصولات کشاورزی در هر هكتار و استفاده از شیوه های نوین آبیاری فاصله زيادی با قونيه دارد.


وی با تاکید بر سابقه علمی و پژوهشی طولانی دانشگاه ارومیه و نقش آن در احیای دریاچه افزود: این نقش بسیار پررنگ بوده و این دانشگاه باید با مطالعات و پژوهش های تخصصی، ستاد احیای دریاچه را در انجام وظایف خود کمک نماید.


در ادامه مراسم دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه و دکتر کاشف رئیس پردیس دانشگاهی ارومیه به ارائه گزارش و عملکرد این دانشگاه پرداختند.


گفتنی است دانشگاه ارومیه در سال 1391 به پشتوانه نزدیک به 50 سال پیشینه فعالیت های موثر آموزشی و پژوهشی موفق به راه اندازی پردیس دانشگاهی با اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید و هم اينك با 25 رشته كارشناسي ارشد و 27 رشته دكتری با پنج گروه علوم انسانی، اقتصاد و مدیریت، تربیت بدنی، علوم پایه، فنی و مهندسی و کشاورزی و حدود 700 نفر دانشجو فعاليت مي كند.

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir