Public Relations News Website

امروز

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه با بیان این خبر گفت: در بازديد هاي صورت گرفته توسط استاندار محترم آذربایجان غربی از زمين های مزروعی دانشگاه، مقرر گرديد ضمن مكانيزه نمودن نحوه آبياري اين زمين ها، طرح هاي اجرايی آبياری در اين دانشگاه به عنوان پايلوتي براي ساير طرح هاي كشاورزي نوين استان در نظر گرفته شود و امیدواریم با اجرای موفق این طرح، با بسیج همگانی، آن را در سطح استان، تسری دهیم.


لازم به ذکر است: مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی، در مراسم سومین سالگرد تأسیس پردیس دانشگاهی با تاكيد بر استفاده از طرح هاي نوين كشاورزي در زمين هاي زراعي دانشگاه اعلام نمود: ما تمام تجهیزات و شرایط مناسب برای اجرا و استفاده از شیوه های نوین آبیاری در استان را داریم ولی نیاز به همت و تلاش مضاعف مدیران و مسئولان و همچنین مشاركت مردم در استفاده از آبیاری مدرن در مزارع خود برای بهبود و افزایش تولید محصولات کشاورزی با کیفیت داریم.


بالا بردن راندمان آبیاری، افزایش رشد و عملکرد محصول، استفاده بهینه و موثرتر از آب موجود، کاهش خسارت های ناشی از شوری، کاهش هزینه های کارگری، سهولت در انجام عملیات زراعی، محدود شدن رشد و تکثیر علف های هرز، تسهیل در تأمین کود و مواد شیمیایی برای گیاهان، کاهش یا نبود روان آب سطحی و ... از مزایای آبیاری مکانیزاسیون است.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir