Public Relations News Website

امروز

جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه در گفت و گو با ایرنا گفت: ورزش قاعده مند و با شیوه مناسب، از راهکارهای موثر در افزایش سلامتی انسان هاست ولی امروزه توجه بسیار کمی به این امر از سوی مردم می شود و همین امر یکی از دلایل افزایش بیماریهای غیرواگیر شده است.


محمد ذوالفقاری افزود: با وجود اینکه ورزش، به صورت کلی برای بدن مفید است ولی باید شیوه ورزش کردن درست در جامعه عرضه شود تا با انجام حرکات ورزشی غلط بدن دچار آسیب و التهابات نشود.


وی اظهار کرد: طبق آمار، 48 درصد مردم کشور اضافه وزن دارند و از چاقی رنج می برند که ورزش های طولانی و سنگین برای رفع این مشکل مناسب نیست بلکه ورزش بر حسب برنامه ریزی ها باید انجام شود.


وی اضافه کرد: ورزش غیرکارشناسی التهاب مفاصلی را نیز به دنبال دارد که تمامی افراد را دچار مشکلات بسیار زیادی به ویژه در فعالیت های روزمره می کند.


عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه با اشاره به رواج ورزش های آبی از جمله شنا در استخر، ادامه داد: استفاده از استخر و راه روی در آب نقش بسزایی در چربی سوزی و کاهش وزن دارد که باید بر این امر توجه بیشتری داشته باشیم.


ذوالفقاری گفت: پیاده روی در استخر، برای بیماران دارای مشکل و درد اسکلتی و اضافه وزن نیز بسیار مناسب است.


وی افزود: فرهنگ ورزش کردن و تحرک بدنی هر چقدر در کشور افزایش پیدا کند به همان میزان ابتلا به بیماری های اسکلتی و قلبی و عروقی کاهش می یابد.


وی اضافه کرد: ورزش با فعال کردن سلول ها می تواند اثرات شبه انسولینی داشته و در رفع دیابت نوع 2 تأثیر بسزایی بگذارد.


عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه اظهار کرد: در صورتی که هفته ای حداقل سه جلسه 20 دقیقه ای ورزش توسط هر فرد انجام شود، در کاهش ابتلا به بیماریها موثر است.

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir