Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

بسمه تعالی

 

بسمه تعالی
همکاران ارجمند
دانشجویان عزیز
خداوند را برای تمام نعمت هایش سپاس می گزارم. او که توفیق داد این بنده ناچیز برای بار دوم و سوم در راس مدیریت دانشگاه ارومیه قرار گیرد.
ما در این سال ها بر کرامت همکار و دانشجو و آزادی در دانشگاه تاکید کرده و هزینه دادیم. کسی بخاطر انتقاد از رییس و مدیران دانشگاه تحت هیچ گونه مضیقه ای قرار نگرفت. سعی گردید در چهارچوب های تعیین شده، این فضای آزاد در میان تشکل های دانشجویی نیز توسعه پیدا کند.
این لطف خدا بود که با همکارانی پاکدست و دلسوز و مورد احترام، مدیریت دانشگاه را به پیش ببریم. افتخار می کنیم که مناسبات غلط و سوء استفاده از موقعیت و کارهای غیر قانونی برای "خویش و خویشان" جایی در مدیریت ما باز نکرد.

ما در این مدت تصمیمات مختلف با بازخورد های متفاوت و حتی چالشی داشته ایم ولی وجدان های با انصاف قضاوت خواهند کرد که در هیچکدام از آن تصمیمات "منافع خود" ملاک نبوده و بلکه پیشرفت دانشگاه، ارتباط بیشتر با صنعت و نظایر آن ها انگیزه اصلی بود.
خداوند را سپاس می گویم که:
- برای اول بار دانشگاه ارومیه دارای برنامه راهبردی گردیده، با ورود جدی تر اساتید و دانشجویان پرتلاش به تولید دانش و مستندات علمی، نام دانشگاه ارومیه برای اولین بار در پایگاه های معتبر بین المللی نظیر "تایمز"، "لایدن" و "وبومتریکس" وارد شده و سال به سال رتبه ما در آن ها بصورت چشمگیری افزایش یافت.

من در حالی مسئولیت دانشگاه را تحویل عزیز دیگری می دهم که در این هشت سال با جذب ۱۶۰ نفر هیات علمی جدید، نسبت استاد به دانشجو از ۱/۳۷.۲ به ۱/۲۳.۶ رسیده و با ارتقا ۳۴۰ نفر از همکاران به مرتبه های بالاتر، هرم هیات علمی دانشگاه اصلاح شده است.

- تعداد دانشمندان پر استناد بین المللی ما از ۱ نفر در سال ۱۳۹۴ به ۱۲ نفر در سال ۱۴۰۰ رسیده است. در طی این سال ها تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی با کیفیت چارک اول به ۵ برابر و نیز تعداد استنادات به مقالات چاپ شده محققین دانشگاه ارومیه به ۴.۹۵ برابر افزایش پیدا کرده و ۷۰ درصد کل مقالات تولید شده دانشگاه ارومیه، در هفت سال اخیر بچاپ رسیده است. همچنین ده ها دانش فنی توسط همکاران دانشمند ثبت گردیده است. هم اکنون بدلیل اعتبار بالای علمی این دانشگاه، تعداد دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه ما از عدد انگشتان دست در سال ۹۲ به بیش از ۱۸۰۰ نفر در سال ۱۴۰۰ رسیده است.حضور این تعداد دانشجوی خارجی علاوه بر افزایش اعتبار علمی، کمک بزرگی به رفع مشکلات بودجه دانشگاه خواهد کرد.

- ده ها هزار متر مربع پروژه های نیمه تمام عمرانی موجود در ارومیه، تهران و شهرستان ها با وجود تنگناهای مالی دولت و عدم تخصیص بودجه کافی تکمیل گردیده، پروژه های جدید مثل ساخت خوابگاه دخترانه مدرن و مرمت ساختمان های میراثی، راه اندازی کارخانه لبنیات دانشگاه بعد از ۴۲ سال وقفه، مقاوم سازی ساختمان های دانشکده معماری و ایجاد زمین های ورزشی و بهسازی فضاهای سبز و اصلاح معضل بزرگ شبکه برق و نیز آبرسانی بهداشتی در پردیس نازلو بعد از ۶۰ سال و .....انجام گرفته، محیط مناسب تر و زیباتری برای همکاران و دانشجویان آماده شده است.
- تهیه سند برای زمین های دانشگاه، یکی دیگر از اقدامات مهم بود که در طی این سالیان با زحمت و پیگیری فراوان اسناد مالکیت بسیاری از املاک دانشگاه صادر گردیده، آنها را برای همیشه تاریخ بیمه نمود.

- به همراه آن ها ده ها موفقیت و اقدام دیگر نیز انجام شده است که گزارش آن بصورت عملکرد ۸ ساله دانشگاه منتشر گردیده است. این گزارش ۸ ساله، گواهی بر آهنگ روبه رشد دانشگاه ارومیه بوده، در معرض افکار عمومی و منتقدان دلسوز و مدیران آینده برای تداوم پیشرفت دانشگاه قرار گرفته است.

- مدیریت در شرایط تحریم و کرونا و گرانی و تورم، و توقعات بالا و بجا و کمبود اعتبار و بودجه و...... کاری توانفرسا بوده و ما سالیان سخت ولی خوشبختانه با توفیقات بیشتری داشتیم.
- شایسته می دانم از تمام مسئولین وزارتی و استانی، همکارانم در هیات رییسه، روسای دانشکده ها و پژوهشکده ها، تمام مدیران دانشگاه و تک تک اعضای هیات علمی و کارکنان و دانشجویان عزیز که با تلاش خود باعث پیشرفت دانشگاه شدند صمیمانه تشکر کنم.
همچنین اعلام می کنم که هرکسی از اقشار دانشگاه از اساتید و کارکنان و دانشجویان که به هر دلیلی پشت سرم غیبتی کرده یا سخنی ناصواب و غیرواقع در خصوص اینجانب اظهار نموده است با خاطری آسوده بخشیده ام و انتظار دارم دیگران نیز بر من هم ببخشند.

برای برادر بزرگوارم دکتر علیجانپور که در دانشگاه بعنوان همکاری خوشنام و خوش فکر شناخته شده و هم اینک سکان مدیریت دانشگاه را بدست گرفته اند صمیمانه تبریک گفته، از خداوند مدبرالامور برایشان سلامتی، استقامت و موفقیت آرزو دارم.

بامید روزهای بهتر، توفیقات بیشتر و عزت کشور

دکتر رحیم حب نقی ۱۴۰۰/۸/۲۶

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir