Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

 


 


بسم الله الرحمن الرحيم


 


سپاس خدایی را که نخستین آموزگار بشریت است و اسماء خویش را در مکتب عشق به آدم تعلیم داد و رسولان را با کتاب و حکمت و شریعت به سوی مردم فرستاد تا خلایق را هدایت نموده و قلوب آنان را به گوهر تزکیه بیارایند.


 


 


 


عزيزان دانشجو و اساتید گرامی!


 


دانشگاه ها وظیفه سنگین تربیت افراد و بلکه تربیت یک ملت را بر عهده دارند، تعلیم و تربیتی که سرنوشت کشورها و حتی در جوامع اسلامی، سرنوشت جهان اسلام را می تواند رقم زند و همگی آگاهیم که در این عصر و بحبوحه، اقتدار و به تبع آن نجات از استعمار و استثمار، از آن کشوری است که در تولید و به کارگیری علوم مقتدر باشد و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بارها بر سهم دانشگاه ها در مدیریت کشور تاکید فرموده اند و با این طرز تلقی می توان گفت دانشگاه ها، سنگرهای دفاعی یک کشور هستند.


 


با این تصور و با توجه به تجربیات سال های گذشته به عنوان یک آموزگار بر این مسئله صحه می گذارم که دانشجویی در هنگام خروج از دانشگاه موفق و در سرنوشت جامعه موثر بوده که از اولین روزهای ورود به دانشگاه، دو مسئله را مورد توجه قرار داده و برای رسیدن به آنها تلاش نماید: یکی عنصر علم و تحقیق و بهره برداری از علومی که می آموزد و دیگری معرفت و خودسازی معنوی که این دو در کنار هم و با هم، انسان ساز می باشند و بحمدالله در کشور اسلامی ایران، عرصه برای فعالیت در هر دو زمینه، در دانشگاه ها، فراهم است.


 


اگر پیشرفت و توسعه جامعه به دست دانشگاهیـان به وجود می آید، این امر مستلزم وجود اساتید دلسوز، مجرب، توانمند، معتقد به مبانی نظام،برخوردار از روحیه خدمت و پایبند به تعلقات دینی و میهنی و دانشجویان خلاق و پر تلاش، جویای علم و ساعی و مسئولین و کارکنان متعهد، همراه با سعه صدر در برخورد با دانشجویان عزیز می باشد تا منزلت دانشجو و کیان علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه اعتلاء یابد .


 


اکنون که دانشگاه ارومیه وهمه ی دانشگاه های کشور در سایه سار شجره طیبه انقلاب اسلامی ایران و راهبردهای دولت تدبیر و امید، به صورت امن، آزاد و آرام به سوی اهداف عالیه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود به پیش می روند امید است که حضور گرم و پر نشاط دانشجویان جدیدالورود، محیط علمی و فرهنگی دانشگاه ارومیه را پر بارتر و پویاتر از سال های گذشته نماید.


 


آغاز سال تحصیلی جدید، ماه مهر و مهر ورزی را به طلایه داران علم، فرهنگ و ادب اعم از اعضاء محترم هیات علمی و کارکنان دانشگاه و دانشجویان، به ویژه دانشجویان جدید الورود که به مدد تلاش مستمر و عالمانه، قدم به عرصه مقدس دانشگاه نهاده اند تبریک و تهنیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای همه ی این عزیزان سعادت دنیا و آخرت را مسئلت می نمایم .


 


در سالروز آغاز هفته دفاع مقدس، براي همه ي شهداي کشور به ويژه شهداي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس و شهدای علمی، آرزوي علو درجات نموده و از خداوند مي خواهم ما را در طي طريق معرفتی آنان، آنچنان كه مورد رضاي اوست ياري فرمايد.


 


ذات اقدس الهی را بخاطر توفیق حضور در دانشگاه شاکریم و مفتخریم که با نام او و استعانت از خزانه بی پایان عنایت و به امید کسب رضایتش و ظل توجهات حضرت ولیعصر (عج)، سال تحصیلی 94-93 را آغاز نماییم.


 


 


 


اللهم عجل لولیک الفرج

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir