Public Relations News Website

امروز

جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان "نشان خواجه نصیر الدین طوسی" در سطوح دانشگاهی و ملی در سطح دانشگاه های ارومیه برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی واحد جهاد دانشگاهی استان، این مسابقات به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی و به منظور برگزاری مناظره هایی با هدف التزام به اخلاق علمی، پرهیز از ورود به نزاع های غیر علمی در میان نسل جوان و نخبه کشور با اهتمام به روز آمدی و کارآمدی مباحث اجرا می شود.


این مسابقات با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، هیئت حمایت از کرسی های نظریه پردازی نقد و مناظره،  شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، کمیسیون طرح و مشاوره دانشجویی شورای عالی انقلاب فرهنگی و واحد های جهاد دانشگاهی در سطح کشور برگزار می شود.


سازمان دانشجویان ایران در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در نظر دارد تا با انجام این مسابقات زمینه ساز پرورش نسلی دارای«شجاعت نظریه پردازی و مناظره در ضمن وفاداری به اصول و اخلاق و منطق در حوزه و دانشگاه» باشد.


دانشجویان دانشگاه ارومیه جهت  ثبت نام در چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران تا 15 اردیبهشت فرصت دارند به دفاتر جهاد دانشگاهی در دانشکده علوم و کشاورزی و یا به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واقع در خیابان شهید بهشتی، داخل دانشگاه ارومیه، ساختمان جهاد دانشگاهی مراجعه نمایند.


مسابقات در سطح دانشگاهی و استانی در اردیبشهت ماه و در سطح منطقه ای و کشوری نیز در مهر و آبان برگزار خواهد شد.


این دوره از مسابقات در محورهای قانونمداری، اعتدال و خردورزی به عنوان گام اساسی در حوزه رشد فردی، مدیریت جهادی،‌ تحول اقتصادی،‌ اقتصاد مقاومتی و … در حوزه بحث توسعه نوآوری علمی و اشتغال دانش بنیان و همچنین نوع دوستی، خدمات داوطلبانه،‌ عدالت محوری،‌ رضایت از زندگی،‌ بهداشت روانی و سلامت عمومی در حوزه اجتماعی برگزار می‌شود.


این مسابقات فرصت مناسبی است که دانشجویان می توانند نظرات و دیدگاه های خود را درمعرض عموم قراردهند .


بنا بر اعلام دبیرخانه مسابقات ملی مناظره، دانشجویان و علاقمندان طبق روال دوره قبل می‌توانند موضوعات پیشنهادی خود به شورای علمی را به دبیرخانه مسابقات ارسال کنند.


بر اساس اعلام کمیته علمی مسابقات موضوعات پیشنهادی به هیچ وجه تخصصی و مربوط به دانشجویان رشته یا گرایش خاصی نبوده و همه می توانند موضوعات پیشنهادی خود را ارائه دهند.


موضوعات پیشنهادی می‌بایست موضوعاتی عمومی باشند که معمولاً همه افراد و از جمله دانشجویان به واسطه زندگی در این جامعه با آن در ارتباط باشند. همچنین موضوعات باید در قالب یک گزاره مثبت و به صورت یک جمله خبری ترکیب شده باشد.


محور های دوره چهارم مسابقات شامل موارد زیر هستند:


توسعه: مدیریت جهادی، اقتصاد مقاومتی، نوآوری های علمی، اشتغال دانش بینان، توسعه پایدار


اخلاقیات: نوع دوستی، اعتدال، خدمت داوطلبانه، تضادهای اجتماعی، اخلاق مداری، رضایت از زندگی


سلامت: بهداشت روانی، سلامت عمومی، تحول نظام سلامت، مبارزه با اعتیاد، ورزش


سیاست: عدالت محوری، قانون مداری، روابط بین المللی، مفاسد اقتصادی، رسانه های جمعی


نمونه موضوع های سه دوره گذشته جهت استفاده مخاطبان در پایگاه اینترنتی مسابقات مناظره در درسترس گذاشته شده است.


علاقمندان می توانند تا سوم اردیبهشت ‌ماه سال ۱۳۹۴موضوعات پیشنهادی خود را از طریق ایمیل به آدرس sazman.pr@gmail.com و از طریق پیامک به شماره ۳۰۰۰۴۰۵۵ارسال کنند.


همچنین دبیرخانه مسابقات از پیشنهاد دهندگان موضوعات برتر با اهدای جوایزی تقدیر خواهد کرد.

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir